Križovatka mojej mlyečnej dráhy

Z LÁSKY SA ŽIŤ NEDÁ

Presne to sa vraví. Že z lásky sa žiť nedá. O tom, že je to naozaj tak, som sa presvedčila aj ja. Nie pri sebe samej, ale pri mojich mliečkach. My Mylk totiž vzniklo presne tak. Z čistej lásky. Tá ho aj živila. Najprv ako malý projekt, ktorý vyrábal čisté a nepasterizované mliečka a v poslednom roku aj ako projekt, ktorý sa pomaly začal rozrastať do obchodov a bistier nielen v Bratislave. Z nepasterizovaných sa stali trvanlivejšie. Prvotné príchute obohatili ďalšie. Pribudla granola a pred pár mesiacmi oficiálne aj moja najobľúbenejšia závislosť – kešu ricotta. 

Lenže, ako som už spomenula, z lásky sa žiť nedá. My Mylk potrebuje najmä čas. Taký, ktorý bude venovaný iba tomuto projektu - výrobe, distribúcii a v neposlednom rade práve vám, ktorý máte moje mliečka najradšej. Práve ten čas mu ale ja dať neviem. Mliečka nie sú jediná vec, ktorej sa venujem a i keď dlho bola jedna z najobľúbenejších, nastal čas prehodnotiť veci tak, aby som s radosťou a energiou mohla pracovať aj naďalej. Bohužiaľ, už nie s mliečkami.  

NAOZAJ BOHUŽIAĽ?

I keď moje rozhodovanie bolo dlhé a relatívne premenlivé, nakoniec som si povedala, že spomaliť a nájsť si čas pre mňa samú je nateraz najdôležitejšie. S myšlienkou, že My Mylk nebude, som sa ale dlho nevedela zmieriť a vlastne s tým nie som úplne stotožnená ani teraz. Práve preto som sa rozhodla, ponúknuť značku ako celok niekomu inému. Možno niekomu z vás, ktorí čítate tento blog. Predávať niečo, čo je tak veľmi moje je síce trochu masochistické, ale po dlhých úvahách som prišla na to, že oveľa viac ako ju vlastniť, chcem vidieť ako značka rastie. Chcem sa podeliť o všetky nápady a naplánované nové produkty s niekym, kto ich dotiahne do úspešného konca. A zo všetkého najviac, túžim prísť do obchodu a vidieť moje (alebo v tej chvíli už nie až tak moje) mliečka v policiach. S hrdosťou si kúpiť flaštičku a potichu jej pošepkať, že som na ňu pyšná.

A TAKTO TO BUDE ĎALEJ

Výrobná časť My Mylk oficiálne končí tento mesiac. Svoje posledné mliečka, granolu alebo ricottu si teda môžete objednať, kúpiť v obchodoch alebo na tržnici do konca augusta 2019. Workshopy zatiaľ plánujem robiť naďalej. Tie pre firmy aj pre jednotlivcov.

ALEBO TAKTO

Zároveň však idem s kožou na trh a My Mylk so značkou, logom, grafikami, web stránkou, sociálnymi sieťami, receptúrami, technológiami a všetkým ostatným, čo som počas tejto doby vyskladala, ponúkam na predaj. Verím, že sa nájde niekto, kto bude s láskou pokračovať ďalej a komu My Mylk naplní život radosťou. V tom prípade aj vaše chladničky zostanú plné a ja budem s čo najvyšším dôrazom dbať na to, aby bola chuť a kvalita zachovaná tak, ako je to teraz. 

Ak ste to práve vy, alebo viete o niekom, kto by mal záujem pracovať s jedlom a zdá sa vám, že toto je tá ideálna príležitosť, stačí sa ozvať a rada sa s vami porozprávam pri miske granoly a fľaštičke môjho mliečka. Napísať mi môžete na hello@mymylk.sk.

POĎAKOVANIE NA ZÁVER

Z celého srdca ďakujem obchodíkom a bistrám, ktoré mi verili a moje produkty si zobrali za svoje, či už od začiatku až doteraz alebo len na chvíľu.

 U vážky, Bratislava

U dobrožrúta, Bratislava

Vaša špajza, Bratislava

Made with Laf, Bratislava

Prakriti, Bratislava

Dóza, Trnava

Načo obal, Prievidza

A hádam ešte o kus viac ďakujem zopár špeciálnym jedincom, ktorí dokázali vypiť a spotrebovať viac mojich mliečok ako som si kedy myslela, že je možné.

Vladka G.

Klaudia K.

Klaudia B. 

Inge V. 

Petra K.

Tu už sa mi začína tisnúť do oka slza, tak so zoznamom a poďakovaniami radšej končím i keď viem, že tých mien a jednotlivcov, ktorí mi pomáhali a podporovali ma bolo oveľa, oveľa viac.

Možno ešte jedno posledné ďakujem patrí Mikimu. Môjmu životnému parťákovi, bez ktorého by My Mylk nebolo také krásne aké je. Ďakujem za tony grafickej práce, za najkrajšiu webstránku akú som kedy videla (áno áno túto), za tony fotiek a všetku podporu a lásku, ktorú mu asi nikdy nedokážem úplne splatiť.

Každopádne sa teším z cesty, ktorú som prešla, z toho že som pri nej stretla skvelých ľudí a verím, že tento príbeh bude mať šťastné pokračovanie :)

Katka

Miki Curik