Prečo vzniklo My Mylk alebo nie je mlieko ako mlyeko

 

„Musíš piť veľa mlieka pre silné a zdravé kosti“. Aj vy ste to počúvali celé detstvo? Ja tiež. Mlieko mi ale nikdy nechutilo. Odkedy mi ho mama prevarila a omylom sa mi do úst dostalo aj so „šupkou“, nechcela som o mlieku ani počuť. Vtedy ma to kvôli vápniku a kostiam trochu mrzelo. Dnes som jej za tú šupku vďačná. Práve kvôli nej som sa totiž nikdy nenaučila piť živočíšne mlieko. 

Väčšina populácie stále tvrdí, že mlieko treba lebo podporuje pevné kosti, silné zuby a obsahuje vápnik. Keď sa však pred nejakým časom začali o mlieko zaujímať vedci všimli si zvláštny fenomén. Práve ľudia s najvyššou konzumáciou mlieka a mliečnych produktov majú tiež najvyšší výskyt osteoporózy. Čudné? To si povedali aj oni a pustili sa do výskumu. A výsledok? Jedny tvrdia, že živočíšne mlieko nemá absolútne žiadny efekt na pevnosť kostí. Iní zašli ešte ďalej a hovoria, že ľudské telo má vraj naozaj problém nielen vstrebať živočíšny vápnik, ale aj stráviť mlieko ako také.

Ľudstvo totiž prirodzene nemá enzýmy na rozloženie mliečneho cukru, čo spôsobuje nafukovanie, plynatosť, hnačku a v horších prípadoch sa to môže dostať do štádia, že lekár označí vašu zdravotnú zložku nápisom „intolerancia na laktózu“ alebo v horšom prípade na mliečnu bielkovinu (kazeín). Ono sa to na prvý pohľad zdá ako choroba ale v skutočnosti je to prirodzená reakcia tela ktoré vraví, že „Hej! Už mám po krk mlieka a naozaj ho už ďalej nedokážem spracovávať!“ Okrem živočíšneho vápnika ktorý robí v kostiach viac škody ako úžitku je tu tiež mliečny tuk, ktorý upcháva cievy a nemilo tak prispieva k srdcovo-cievnym chorobám.

Aby toho nebolo málo, vraj platí rovnica, že čím vyššia konzumácia mliečnych produktov, tým väčšie riziko vzniku rakoviny. A to som si nevymyslela ja. Znova tu na to bol odborník. Tento krát Vám rada prezradím aj meno lebo si ho vážim tak ako žiadneho iného vedca. Dr. Colin Campbell strávil takmer celý svoj život výskumom vplyvu živočíšnych bielkovín na vznik civilizačných chorôb, najmä rakoviny. Svoje poznatky zhrnul do ohromujúcej knihy s názvom The China Study. A v nej sú teda informácie, že sa Vám z nich bude hlava krútiť. Ale to je na dlho. O tom nabudúce...

...a dovtedy? Živočíšne mlieko je už stáročia súčasťou našich jedál a súčasné trendy a poznatky môžu mnohým prísť pritiahnuté za vlasy. Tiež som bola šokovaná, keď som o týchto veciach počula prvý krát. Po piatich rokoch mi to už také šialené nepripadá. Sama som výrazne obmedzila syry, tvaroh a smotanu a telo je akési pružnejšie, pleť čistejšia, chrípka nechodí. Ak si chcete dať babkine buchty a zapiť ich kvalitným mliekom, urobte to. To rastlinné totiž chuť živočíšneho nikdy plnohodnotne nenahradí. Ak ale idete robiť palacinky, smoothie alebo ovsenú kašu skúste použiť to rastlinné. Krémovosť a konzistencia je rovnaká, účel splní a možno Vás nakoniec aj milo prekvapí jemnou chuťou orechov alebo kokosu. A ak sa do toho pustíte o trochu viac, možno nakoniec sami zistíte, že bez toho kravského ide v tele všetko akosi ľahšie :)

 

Naozaj dlhé P.S.

Nie som výživový poradca, ani som neštudovala medicínu. Nie som vegetarián ani vegán. Nikoho týmto nenabádam, aby menil svoje stravovacie návyky ani postoje k živočíšnemu mlieku. Som úplne obyčajný človek. S trochu nešťastnou genetickou výbavou a nie úplne ideálnymi zdravotnými predispozíciami. Keď som sa o tom pred pár rokmi dozvedela, otriasol sa mi svet. Keď mi lekári povedali, že zvrátiť sa to nedá, otriasol sa mi druhý krát. Keď mi ale oznámili, že jediná cesta je prevencia vo forme odrezania zopár kúskov tela a zbavenia sa “nepotrebných” telesných orgánov, povedala som si, že to, čo som sa v ten deň dozvedela, nemôžem brať až tak vážne. 

Akékoľvek nedokonalé je, milujem svoje telo. A fyzickej bolesti sa bojím ako šľak. Vedela som teda, že možnosti ktoré mám sú iba dve. Ani jedna z nich nezahŕňala cestu, ktorú mi ponúkala bežná medicína. Tá prvá bola nechať život plynúť a uvidieť, čo sa stane. Tou druhou idem teraz. Je to cesta čerstvého ovocia a zeleniny, množstva strukovín a obilnín. Nebránim sa kvalitnému parmezánu ani naozaj dobrej mozzarelle. Lebo tá cesta je hádam dôležitejšia ako cieľ a nechcem prísť o niektoré radosti, ktoré život ponúka. Ale nepreháňam to. Tam kde môžem, sa im vyhnem. Preto som si začala vyrábať vlastné, čerstvé rastlinné mlieka. Preto vzniklo My Mylk. Pretože nech je vaša cesta akákoľvek, chcem vám ukázať, že aj mlieko z orechov môže byť ozajstná radosť. A to vám hovorím ja ako najväčší vysoko prieberčivý gurmán, ktorý ofrfle jedlo vo väčšine bežných reštaurácií. Lebo jedlo je radosť a tú by sme si nemali nechať vziať. :)

 
 
ššAsset 2-100.jpg
 
Miki Curik