Ďakujem, mak, že ťa máme

 

Neviem ako vy, ale ja mak milujem. Úplne najradšej ho mám celý, jemne opečený na panvičke a posypaný na kaši, pudingu alebo čomkoľvek, kde sa hodí niečo malé a chrumkavé. No a druhé miesto v rebríčku mojej makovej obľúbenosti snáď nie je ťažké uhádnuť. Makové mlieko je noazaj bomba. Chuťou aj výživovou hodnotou. Ale veď poďme pekne po poriadku.

MyMylk_rastlinnemlieko_makove mlieko_cover.jpg

Ako asi viete, mak je veľmi bohatým zdrojom vápnika. Dokonca lepším ako kravské mlieko, takže ak ho z akéhokoľvek dôvodu nepijete, o svoj denný prídel vápnika sa vôbec nemusíte báť. Najmä ak jete (alebo pijete) dostatok maku. Trochu som počítala a zistila som, že v jednej mojej fľaške makového mlieka, je presne 1 g vápnika. Zdá sa to málo, no zhodou okolností je to presne odporúčanná denná dávka vápnika pre dospelú osobu. Takže jedno makové mlieko a o vápnik je postarané.

Mak navyše obsahuje železo, fosfor a tiež kvalitnú dávku zdravých Omega-3 a 6 mastných kyselín. Bojuje proti srdcovým ochoreniam, reguluje trávenie, podporuje mozgovú aktivitu, pomáha pri tvorbe červených krviniek a zlepšuje spánok.

Mak, ktorý používam pri výrobe mliečok, beriem od slovenského producenta PEMAK, ktorý má svoje úrodné polia situované na juhu krajiny. V rámci ich ponuky sa dá vybrať mak, ktorý je zberaný ručne alebo strojovo. Ručný zber je samozrejme drahší no i o poznanie kvalitnejší. Pri mechanickom zbere totiž dochádza k narušeniu niektorých semienok maku. Tie potom vypustia svoj olej, ktorým “ušpinia” ďalšie semienka a tie môžu v dôsledku toho zhorknúť. Vždy preto vsádzam na ten ručne zberaný. Jednak je mi každá ručná práca sympatická, no najmä v chuti mojich mliečok nikdy nerobím kompromisy.

MyMylk_rastlinnemlieko_makove mlieko_blog.jpg

Makové mliečko úplne najlepšie chutí samotné. Len tak z fľaše. Môžete si ním ale tiež zaliať vločky alebo granolu. Neodporúčam ho však tepelne upravovať pretože pri vyššej teplote má tendenciu zraziť sa.

Ak si moje makové mliečko budete objednávať priamo odo mňa, vrelo odporúčam, aby ste si ho vypýtali bez pasterizácie. Práve vtedy má totiž tú najdokonalejšiu chuť a najvyššiu výživovú hodnotu. Spotrebovať ho síce budete musieť do 3 dní, ale verím, že to pri jeho skvelej chuti vôbec nebude problém.

No a na záver pre tých z vás čo milujú prírodu. Makové mlieko je hádam najviac eko. Má nízku carbon footprint keďže ho beriem z polí toť za rohom, je absolútne lokálne a jeho kúpou nepodporíte iba mňa ale aj malých slovenských pestovateľov.

Toľko výhod v jednej fľaške, až sa zdá, že to ani nemôže byť pravda. Našťastie je :)